Getty images/Ronald Martinez

Košarka

16.12.2019 | 04.54 > 04:56

Fantastični Bogdan "preslišao" Ratnike

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su Golden Stejt Voriorse na gostovanju rezultatom 100:79, uz odličnu partiju srpskog beka Bogdana Bogdanovića.

Bogdan Bogdanović

Christian Petersen, Getty Images Sport

Bogdanović je za nešto manje od 30 minuta na parketu upisao 25 poena, uz gotovo nepogrešiv šut (9/11 iz igre, 4/5 za tri), pet skokova i isto toliko asistencija.

Pratio ga je Badi Hild sa 19 poena, dok je Marvin Begli dodao 17.

Nemanja Bjelica meč je završio sa 2 poena, 3 skoka i 4 asistencije za 23 minuta u igri.

U redovima Voriorsa, Vili Koli-Stejn je upisao 24, a Demion Li 13 poena.

Kingsi su u finišu prve deonice uspostavili kontrolu, zahvaljujući seriji 10:0 (24:16).

Već na startu drugog kvartala imali su prvi dvocifreni plus, da bi pred kraj treće četvrtine otišli na +23 (74:51) i tad rešili pitanje pobednika.

Najveća razlika viđena je u uvodnim minutama poslednjeg perioda, kad je bilo +25 (90:65).

Sakramento, posle četvrtog trijumfa u poslednjih pet mečeva, ima skor 12-14. Voriorsi ostaju zakucani za dno Zapada sa 5-23.

Pogledajte tabelu NBA lige.

Komentari (35)

Marko

Stup Keri nije hteo da igra, uplasio se Bjelicinih 2p.

Odgovori 1 0

uragan

ne bih da branim harisona barnsa, imaju kingsi i vrednijih igraca od njega, koji nose igru.. ali, duga je sezona, protivnici teski i raznovrsni...kad ekipi ne ide sut i kola krenu nizbrdo (a takvih situacija je bilo pregrst), HB je cesto vrlo pouzdano mismatch resenje da snagom (i brzinom) “izmisli” poene na niskom krilu, iznudi faul ili bacanja (pristojnih 80% FT), razvuce odbranu (po kojom) trojkom, doda pri udvajanju... u takvim situacijama, jako je vazno da ekipa ima iskusnog, tvrdog i pouzdanog igraca, (nesto poput milsapa u denveru, u smislu iskustva), koji sa svojih 203cm pri tom moze da odigra fizicki jaku odbranu ili napad.koristan je on kingsima, pogotovo u PO, kad krene prava nba tuča i zategnu se odbrane, videcemo kako ce neiskusni kingsi da reaguju na to (videste li kolaps hvaljene denverove klupe + mareja u PO prosle godine?) veci je problem kako ubaciti beglija (i foxa) u trenutni sistem raspodele uloga. kao i svi klinci, begli deluje gladan paznje, statistike i svetala nba pozornice, i pored sjajnog atleticizma, nekako je usiljeno agresivan u napadu, a bušan u odbrani... btw, hild mi se sve vise dopada, nit divlja ko ranije,kao da sve vise uziva u deljenju lopte i suteva sa bogijem... dzozef smesan i ogranicen igrac, ali boljeg defanzivnog beka specijalca kingsi, na zalost, nemaju...

Odgovori 4 0

A.

Slažem se što se tiče Barnsa da im često "izmišlja" poene jer stvarno je efikasan i lukav kad krene u prodor, gotovo uvek izvuče faul i slobodna bacanja. Mislim da ga svi koji ga čuvaju mrze zbog toga :D Ali i dalje mi je to nedovoljno za minutažu od 30+ minuta i toliki novac koji mu je dat. Iskreno ja Hilda nisam podnosila prošle sezone i dok se Foks sad nije povredio... Ali pokazao je da može da se smiri (iako smo neki to pre očekivali od Foksa jer je mlađi), u poslednjim utakmicama zaista divlja mnogo manje nego inače, i dečko je počeo da asistira. Da su bili pametni da uigravaju njega i Bogdana od samog početka, obojica kidaju kad uđu u seriju i imaju brz izbačaj koji se teško brani. Pa kad oni ubace cca 50 poena po utakmici, da vidimo da li bi izgubili onolike utakmice onako tesno.

4 1

Šarić zablistao, Sansi slavili u San Antoniju

Košarkaši Finiksa iznenadili su Sparse u San Antoniju i pobedom 103:99 prekinuli seriju domaćeg tima od tri uzastopna trijumfa.

Jokićeva lekcija i Zajonu, Bogdan opet starter, Ras 45

Košarkaši Denvera pobedili su Pelikanse u Nju Orleansu rezultatom 113:106, a još jednu odličnu partiju pružio je srpski reprezentativac Nikola Jokić.