Bojan brojao do 30, Netsi posle produžetka

NBA 18. dec 20195:30 > 5:34
Christian Petersen, Getty Images Sport

U noći između utorka i srede pobede su u NBA zabeležili i Bruklin i Juta.

Košarkaši Bruklina slavili su nakon produžetka na gostovanju Nju Orleansu 108:101.

Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine, Netsi su do poluvremena došli na +7 zahvaljujući izuzetno lošoj deonici Pelikansa. Domaćin je zaostatak nadoknadio u trećoj četvrtini da bi na kraju Bruklin bio tim koji se borio i izborio za produžetak pogotkom Alena 45 sekundi pre kraja meča.

Ubedljiviji su bili Netsi u dodatnom vremenu što im je donelo pobedu u ovom meču.

Spenser Dinvidi je predvodio Bruklin sa 31 poenom i sedam asistencija, Džo Heris je dodao 26 poena uz šest skokova, dok je Džaret Alen zabeležio dabl – dabl sa 12 poena i 14 skokova.

Na drugoj strani najbolji su bili Brendon Ingram sa 22 poena i deset skokova i Džru Holidej sa 21 poenom, pet skokova i šest asistencija.

Juta je na svom parketu bila bolja od Orlanda i slavila je rezultatom 109:102.

Džezeri su u prvom poluvremenu stekli 11 poena prednosti koliko su imali i pred poslednju četvrtinu. Iako je poslednja deonica rezultatski pripala gostima nije to bilo dovoljno za bilo šta više od prilaska na -7 na kraju iako je Medžik sredinom četvrte četvrtine čak bio i u vođstvu.

Jutu su predvodili Bojan Bogdanović i Donovan Mičel sa po 30 poena. Hrvatski reprezentativac dodao je i po pet skokova i asistencija uz jednu ukradenu loptu. Džo Ingls dodao je 16 poena uz 12 skokova, a Rudi Gober 12 poena uz čak 19 skokova.

U ekipi Orlanda najbolji je bio Di Džej Avgustin sa 22 poena, Evan Furnije je pratio sa 19, a Nikola Vučević je zabeležio dabl – dabl sa 12 poena i 11 skokova, imao je i četiri asistencije.