Milvoki slomio Bulse, Minesota Bruklin nakon produžetka

NBA 31. dec 20194:53 > 5:00
Harry How, Getty Images Sport

Milvoki i Minesota završili su 2019. godinu pobedama.

Košarkaši Milvokija slavili su na gostovanju Čikagu i do pobede došli rezultatom 123:102.

Od devet poena zaostatka Bulsi su tokom druge četvrtine došli i do pozicije da pređu u vođstvo, ali na kratko i sa minimalnim jednim poenom, pre nego što je usledila sjajna četvrtina Baksa. Sa 40 postignutih poena Milvoki je apsolutno dao sve odgovore na pitanja koja su mogla da budu postavljena o ovom meču.

U pobedničkom timu Janis Adetokumbo postigao je 23 poena uz deset skokova i šest asistencija. Kris Midlton bio je najefikasniji sa dva poena više, a imao je i šest skokova i četiri asistencije. Erik Bledso doao je 15 poeba.

U Čikagu su najbolji bili Zak Lavin sa 19, Lauri Markanen i Kobi Vajt sa po 18 i Vendel Karter sa deset poena i 11 skokova. Tomas Satoranski dao je dset poena uz sedam asistencija.

Minesota je nakon produžetka bila bolja od Bruklina i na svom parketu je slavila rezultatom 122:115.

Izjednačen meč gledali smo sve vreme, a Bruklin je velikom većinom meča imao prednost da bi u poslednjoj četvrtini domaći tim uspeo da pređe u vođstvo, ali ne i da dođe do pobede u regularnom delu meča. Vodila je Minesota 103:101 sve do 29 sekundi do kraja kada je Princ pogodio za izjednačenje i uveo meč u produžetak.

U dodatnom periodu je dominirala domaća ekipa koja je uspela da dođe do pobede predvođena Šabazom Nejpirom koji je postigao 24 poena uz osam asistencija. Džaret Kulver dodao je 21 poen, a Gorgi Dieng dao je 11 poena uz čak 20 skokova.

Bruklinu nije pomoglo no 36 poena Spensera Dinvidija koji je imao i pet skokova i osam asistencija. Džo Harsi je dao 19 poena uz sedam skokova, a Vilson Čendler je pratio sa 13. Torijan Princ je postigao 11 poena uz 14 skokova.