Finiks moćan protiv Portlanda, Juta bolja od Detroita

NBA 31. dec 20196:57 > 7:03
Christian Petersen/Getty Images

Košarkaši Jute i Finiksa obradovali su svoje navijače pobedama za kraj godine.

Juta je na svom parketu u noći između ponedeljka i utorka bila bolja od Detroita i slavila je rezultatom 104:81.

Na mali broj poena igralo se u prvom poluvremenu, a minimalnu prednost na odmor je poneo Detroit.

Bolje je u napdau zaigrala Juta u nastavku dok je Detrit ostao na proseku iz prvog poluvremena pa su domaći na kraju došli do ubedljive pobede.

Jutu su predvodili Donovan Mičel sa 23 i Džordan Klarkosn sa 20 poena. Bojan Bogdanović meč je završio sa 17 poena, četiri skoka, dve asistencije i jednom ukradenom loptom. Rudi Gober je dodao 13 poena uz 19 skokova.

U ekipi Detroita bolji od ostalih bili su Derik Rouz sa 20 poena i Andre Dramond sa 15 poena i 13 skokova. Svjatoslav Mihailjuk dao je takođe 15 poena.

Finiks je slavio na gostovanju Portlandu 122:116.

Iako su Sansi katastrofalno ušli u meč i nakon prve četvrtine zaostajali 19 poena uspeli su da dođu do preokreta. Do poluvremena su nadoknadili deset poena, a pred poslednju četvrtinu bili su šest poena u minusu.

Ipak, odlični su bili u poslednjih 12 minuta, postigli su 39 poena i kompletirali preokret.

Pobednički tim predvodili su Devin Buker sa 33 poena, šest skokova i sedam asistencija, Keli Ubre sa 29 poena te Riki Rubio sa 18 poena i 13 asistencija. Dario Šarić je postigao dva poena uz dva skoka.

U Portlandu su najbolji bili Demijan Lilard sa 33 poena, pet skokova i sedam asistencija, Si Džej Mekolum sa 25 poena i Hasan Vajtsajd sa 16 poena i 22 skoka. Karmelo Entoni dodao je deset poena.