Košarka

05.01.2020 | 00.31 > 00:35

Grizlisi nadmoćni u Los Anđelesu protiv Klipersa

Memfis Grizlisi slavili su u subotu na gostovanju Los Anđeles Klipersima.

Košarkaši Memfisa upisali su na gostovanju Los Anđeles Klipersima pobedu rezultatom 140:114.

Fenomenalnu prvu četvrtinu su odigrali gosti. Postigli su Grizlisi 40 poena, a Klipersi su imali odgovor u vidu samo 27 poena.

Domaći tim je nadoknadio pet poena u nastavku, ali je usledila još jedna školica košarke Grizlisa u trećoj deonici pa je sve sem konačnog rezultata bilo jasno pred poslednjih 12 minuta.

Prednost Memfisa išla je i do 28 poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Džo Krauder sa 27 poena (uz to je imao i osam skokova i sedam asistencija), Džaren Džekson sa 24 poena, te Dža Morant i Dilon Bruks sa po 22 poena. Morant je imao i devet asistencija. Jonas Valančijunas imao je 12 skokova, a meč je završio sa devet poena. Marko Gudurić je za tri minita zabeležio po jedan skok i asistenciju.

Kliperse su predvodili Monterzl Harel sa 28 poena i devet skokova i Lu Vilijams i Kavai Lenard sa po 24 poena. Lenard je imao i osam skokova, a Vilijams sedam asistencija. Ivica Zubac je igrao 17 minuta, a postigao je osam poena uz 11 skokova.

Komentari (37)

LAZIOFOREVER

U mecu u kom njegov tim postigne 140poena Guduric na 0.Povratak u Evropu na leto.

Odgovori 12 4

A.

Uhvatih ja veći deo utakmice, da kevi pokažem jedne od favorita za titulu. Kaže ona šta je bre ovo, ni na šta ne liče? Rekoh e ti si baksuz, Klipersi odigraše loše čim ih ti gledaš. 😂 Uglavnom, stvarno loša igra Klipersa i stvarno dobra igra Memfisa. Mlad tim, i za razliku od nekih (čitaj: Sakramento) perspektivna franšiza. Morent fenomenalan, kao da nije ruki. Igraju timski, brzo, igrali su i odličnu odbranu. Izdominirali Kliperse na obe strane terena, koji u napadu nisu mogli ništa da ubodu, a odbrana šuplja. Lu je većinom igrao sam kad je bio na terenu; Kavaj uprkos 20+ partiji nije izgledao dobro na terenu.

Odgovori 14 2

Arcadia 66

I ja od početka sezone, u finalu Zapada "vidim" gradske rivale. Vjerovatno Dok Rivers, Kavaj i Džordž tempiraju formu, kondiciju i fizičku spremu (čitaj: strah od povreda) za PO. Bez obzira na sinoćnju anemičnost i dalje ih "vidim" u finalu Zapada sa Lejkersima. Mlada damo, pozdrav i svako dobro!

9 0

Denver i Jokić mu presudili: Riversu otkaz u Klipersima

Dok Rivers više nije trener Los Anđeles Klipersa.

"Jokić? Neki još misle - slučajnost; Meloun neshvaćen"

Srbija će prvi put od sezone 2010/11 imati predstavnika u konferencijskom finalu NBA lige i to ne pukog učesnika, već igrača koji je zaštitno lice franšize.

Noletova podrška Jokiću: Bravo, idemo...

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao na Mastersu u Rimu, a posle duela sa Salvatoreom Karuzom poslao je poruku podrške centru Denver Nagetsa Nikoli Jokiću.

Gde su nestali Lenard i Džordž u poslednjoj četvrtini?

Košarkaši Los Anđeles Klipersa posle četvrte utakmice polufinala Zapadne konferencije NBA lige protiv Denvera i vođstva u seriji 3-1 imali su čak 96 odsto šansi da se plasiraju u finale, ali čudo se dogodilo.