Pool, Getty Images Sport

Košarka

11.01.2020 | 06.55 > 07:00

Bobi vs Lejkersi : Dabl-dabl za 10 min, plus trojka!

Košarkaši Milvokija ubedljivo su pobedili Sakramento u prestonici Kalifornije rezultatom 127:106, a sigurni su bili i Los Anđeles Lejkersi na gostovanju na gostovanju Dalasu - 129:114.

Boban Marjanović

Ronald Martinez, Getty Images Sport

Baksi su u Sakramentu odlično počeli meč i na kraju prve četvrtine imali su čak 16 poena prednosti (34:18). Vodeći tim Istočne konferencije je na poluvreme otišao sa 9 poena viška, a nekoliko minuta dobre igre u trećem periodu Kingsima je bilo dovoljno da preokrenu i povedu 63:60.

Ipak, nalet ekipe Luka Voltona kratko je trajao i serijom 28:7 Baksi su definitivno prelomili utakmicu - 88:70.

Kris Midlton sa 27 poena, 11 skokova i 4 asistencije je bio najbolji kod gostiju, Erik Bledsou ga je pratio sa 24, dok se Janis Adetokumpo zaustavio na 13, uz 10 skokova i 5 asistencija.

Kod Kings u čijim redovima ponovo nije bilo povređenog Bogdana Bogdanovića, Herison Barns i Diaron Foks (10 asistencija) su upisali po 19 poena, a Nemanja Bjelica je meč završio sa 12 poena (5/11 iz igre, 2/5 za dva), 13 skokova, 4 asistencije i blokadom za 40 minuta.

Lejkersi su u Teksasu došli do sedmog uzastopnog trijumfa i sa učinkom 31-7 lideru su prvenstva.

Gosti iz Kalifornije oslabljeni neigranjem Entonija Dejvisa su dominirali od prvog minuta i posle uvodne četvrtine imali su 18 poena viška. Na poluvremenu je bilo +21, a koliko je Dalas bio u podređenom položaju potvrđuje i podatak da nijednom minus nisu uspeli da svedu na jednocifren.

Lebron Džejms je prednjačio sa 35 poena (14/25 iz igre, 3/6 za tri), 16 skokova i 7 asistencija, Kajl Kuzma je imao 26, a Dvajt Hauard i Ražon Rondo po 10.

Na drugoj strani Luka Dončić je bio najbolji sa 25 poena (8/19 iz igre, 1/5 za tri, 8/13 slobodna bacanja), 10 skokova, 7 asistencija i 6 izgubljenih lopti, a Tim Hardavej je dodao 22.

Odličan je bio Boban Marjanović koji je za 10 minuta zabeležio 14 poena (5/9 iz igre, 1/1 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 10 skokova!

You Tube

Klipersi su u Los Anđelesu očekivano pobedili Golden Stejt 109:100, ali su se mučili i odluka je pala u poslednjoj deonici koju je tim Doka Riversa dobio 36:17.

Kavaj Lenard je postigao 36 poena (14/25 iz igre, 2/7 za tri, 6/8 slobodna bacanja), uz 9 skokova i 5 asistencija, Lu Vilijams je dodao 21, a Patrik Beverli 12, uz 11 skokova i 9 asistencija. Hrvatski centar Ivica Zubac je imao 4 poena (3/9 za dva), 8 skokova i asistenciju za 15 minuta.

Sa po 17 poena Voriorse su predvodili Omari Spelman i Glen Robinson, a Alen Smailagić je za 4 minuta zabeležio 2 poena (1/1 za dva), uz 2 skoka.