Patrick Smith/Getty Images

Košarka

16.01.2020 | 03.53

Majami bolji od San Antonija, Boston pao pred Detroitom

Majami Hit pobedio je na svom terenu San Antonio Sparse sa 106:100 i probio se na drugo mesto tabele Istočne konferencije.

Goran Dragić

Matthew Stockman/Getty Images

Majami je prekinuo niz od dva poraza, te je zabeležio 28. pobedu u sezoni i tako se probio na drugo mesto Istoka. Išao je ekipi Hita u prilog i poraz Bostona od Detroita.

Majami je odlično odigrao prvu četvrtinu, ali je San Antonio uspeo do poluvremena da izjeednači na 51:51. Gosti su pred poslednju deonicu imali i prednost od 77:75.

Brzo su košarkaši Majamija preuzeli inicijativu u poslednjih 12 minuta, napravili su preokret i rutinski priveli meč kraju.

Kendrik Nan je vodio Hit sa 33 poena (13-18 iz igre, 5-7 za tri), a Goran Dragić je ubacio 17 (6-13 iz igre, 5-10 za tri).

Kod Sparsa je najbolji bio Demar Derozan sa 30 poena (12-14 iz igre).

Detroit Pistonsi savladali su u gosima Boston Seltikse 116:103.

Pistonsi su tako prekinuli niz od tri poraza i upisali su 15. pobedu u sezoni. Seltiski su pretrpeli četvrti poraz u poslednjih šest mečeva, ukupno 12.

Gosti su još u prvoj četvrtini pokazali da će biti ozbiljan rival. Iako je Boston uspevao da drži priključak, te čak dođe do vođstva u pojedinim periodima druge i treće četvrtine, u poslednjoj nije imao šanse. Detroit je u poslednjih 12 minuta konstantno imao dvocifrenu prednost, pa je bez problema došao do trijumfa.

U pobedničkom timu mladi Seku Dumbuja je postigao 24 poena (10-13 iz igre, 2-5 za tri) uz dva skoka. Markif Moris je ubacio 23 poena (9-14 iz igre, 3-6 za tri), dok je Derik Rouz završio meč sa 22 poena (11-13 iz igre). Andre Dramond je imao dabl dabl učinak sa 13 poena (6-6 iz igre) i 13 skokova.

Za tim iz Bostona Gordon Hejvord je postigao 25 poena (11-15 iz igre), dok ej Džejlin Braun dodao 24 (10-16 iz igre, 4-8 za tri).

Filadelfija Seventisiksersi su prekinuli niz od dva poraza pošto su savladali Bruklin Netse sa 117:106.

Ujednačena borba vodila se u prvoj deonici, da bi potom primat preuzeo Bruklin. Imali su Netsi prednost sve do poslednje četvrtine, kada je domaćin podigao nivo igre i došao do preokreta.

Odlično je igrao Tobijas Haris koji je imao 34 poena (14-10 iz igre, 4-6 za tri), 10 skokova i tri asistencije. Ben Simons je ubacio 20 poena (9-13 iz igre) uz šest skokova i 11 asistencija. Na drugoj strani Spenser Dinivi je brojao do 26 (8-16 iz igre), a imao je i dva skoka i osam sistencija.