Stephen Dunn/Gettty Images

Košarka

18.01.2020 | 04.40

Memfis želi u plej-of: Pao Klivlend za šestu u nizu

Jedna od ekipa koja se nalazi u sjajnoj formi su Memfis Grizlisi. Serijom pobeda došli su na mesto koje vodi u plej-of, a novom pobedom, nad Klivlendom 113:109 pokazuju da nemaju nameru tu da stanu.

Jonas Valančijunas

Michael Reaves, Getty Images Sport

Grizlisi su u meč ušli sa pet uzastopnih pobeda, ali ekipa iz Ohaja se pokazala kao žilav suparnik. Domaćin je dobio prvu četvrtinu 27:25, ali je na veliki odmor otišao sa zaostatkom od koša - 56:54. Ipak, u trećoj deonici napravljena je ključna prednost. Taj period dobijen je 38:20 i u poslednjih 12 minuta ušao je Memfis sa 16 poena viška. Bila je to prevelika razlika za Kavse, koji da su imali bar dva minuta više, možda bi napravili potpuni preokret. Ovako su dobili ubedljivo četvrtinu 33:21 i na kraju došli na pristojnih minus četiri.

Kod pobednika Dilon Bruks postigao je 26 poena, a veoma važnu ulogu odigrao je Jonas Valančijunas sa osam pogodaka i čak 18 skokova. Marko Gudurić nije ulazio u igru. Na drugoj strani Kolin Sekston bio je najefikasniji sa 28 poena, dok je Alfonso Mekini imao dabl dabl od 12 poena i 10 skokova. Ante Žižić nije igrao. Memfis je osmi na Zapadu sa skorom 20-22, dok je Klivlend 13. na Istoku sa 12-30.

Memfisu prete San Antonio Sparsi, koji imaju dve pobede manje posle šokantnog poraza od Atlante 121:120 u praktično dobijenoj utakmici, zahvaljujući sjajnom Tre Jangu sa 31 poenom, od čega sedam od poslednjih 10. Važnu pobedu ostvarili su i Majami Hit u gostima protiv Oklahome 115:108, a za pobednika Goran Dragić postigao je 10 poena, uz pet asistencija i dva skoka.