Košarka

20.01.2020 | 06.49 > 06:50

Meloun ljut: Primili smo 41 u 4/4, šta više da kažem?

Denver Nuggets

Trener Denvera Majk Meloun nije bio zadovoljan igrom svog tima u odbrani, naročito u poslednjoj deonici, i smatra da je to glavni razlog poraza od Indijane.

Michael Malone

Matthew Stockman/Getty Images

Nagetsi su vodili tokom čitavog duela u Koloradu, tokom treće deonice imali i +11, ali su u poslednjem kvartalu primili čak 41 poen i na kraju su poraženi sa 115:107.

"Šta da kažem kad protivniku dozvoliš 41 poen za četvrtinu? Mekdermot je šutirao 9 od 10 iz igre, 6 od za tri i u najvećem broju slučajeva bio je sam. Jednostavno ne možemo njihovog najboljeg šutera ostaviti samog", jasan je Meloun.

Nisu samo otvoreni šutevi Mekdermota bili problematični za Denver. Domantas Sabonis je pravio velike probleme u ofanzivnom skoku, sakupivši pet lopti ispod obruča Nagetsa.

"Mislim da smo sasvim dobro gradili obruč sve do poslednje deonice. A za mene je taj segment pokazatelj da li se tim bori ili ne. Sabonis nas je ubio", dodao je američki strateg.

Denver, za koji je Nikola Jokić ostvario 30 poena i 10 skokova, ima skor 29-13. U sledećem meču gostuje Minesoti.