Nagetsi nadoknadili -23 protiv Sparsa, dabl-dabl Jokića

NBA 11. feb 20205:45 > 5:45
Patrick Smith/Getty Images

Denver Nagetsi savladali su na svom terenu San Antonio Sparse sa 127:120, te tako zabeležili četvrtu pobedu zaredom.

Izabranici Majka Melouna nastavili su pobednički niz zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Sparsi su bolje počeli meč, dobili su prvu deonicu sa 40:30, da bi na poluvremenu vodili sa 67:53. U jednom momentu tokom treće četvrtine San Antonio je otišao i na +23. Ipak, sjajno su zaigrali Nagetsi u nastavku, pa su pre poslednjih 12 minuta zaostajali samo četiri poena.

Sredinom poslednje deonice Denver je preuzeo vođstvo i došao do pobede.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 19 poena (6-8 iz igre, 0-1 za tri), osam skokova i 13 asisencija. Džamal Marej je ponovo bio raspoložen, pa je ubacio 26 poena (11-21 iz igre, 2-8 za tri), dok je Pol Milsap stao na 22 (8-13 iz igre, 4-5 za tri).

U dresu Sparsa istakao se Lamarkus Olridž sa 33 ponea (13-25 iz igre, 4-8 za tri), šest skokova i pet asistencija.

Denver je posle četvrte vezane pobede drugi na Zapadu, dok je San Antonio pretrpeo peti uzastopni poraz i sada je na 10. mestu.

Pobednički niz nastavila je i Juta Džez, koja je u gostima bila bolja od Dalas Maveriksa 123:119.

Juta je zavidnu prednost stekla u prve dve četvrtine, pa je na poluvremenu imala 71:50. Bilo je to dovoljno da, uprkos nešto slabijoj igri u nastavku, doće do treće vezane pobede. Džezeri su sada četvrti na Zapadu.

Dalas je pretrpeo treći poraz u poslednje četiri utakmice i zauzima sedmu poziciju.

Džordan Klarkson bio je najbolji u pobedničkom timu sa 25 poena (10-17 iz igre, 4-8 za tri), pet skokova i osam asistencija. Bojan Bogdanović je zabeležio 23 poena (7-16 iz igre, 3-8 za tri), tri skoka i dve asistencije. Rudi Gober je ostvario dabl-dabl sa 17 poena (7-7 iz igre) i 16 skokova.

U timu Dlasa ponovo nije bilo Luke Dončića, a nije igrao ni Boban Marjanović. Tim Hardavej se istakao sa 33 poena (112-18 iz igre, 5-10 za tri), dok je Kristap Porzingis dodao 28 poena (7-17 iz igre, 3-9 za tri).