Sparsi nadigrali Oklahomu, pobeda Nju Orleansa

NBA 12. feb 20204:41 > 4:44
Matthew Stockman/Getty Images

U noći između utorka i srede pobede su u NBA ligi zabeležili i San Antonio Sparsi i Nju Orleans Pelikansi.

San Antonio je slavio na gostovanju Oklahomi i pobedu upisao rezultatom 114:106.

Oklahomu je pobede u ovom meču koštala veoma loša prva četvrtina. Domaći su za prvih 12 minuta meča postigli samo 14 poena pa su Sparsi već tada bili na +11.

U naredne dve deonice Oklahoma je uspela da nadoknadi devet poena zaostatka, ali je ponovo došlo do pada u igri u poslednjoj deonici dok su Sparsi upravo tada igrali najefikasniju četvrtinu na meču i došli do pobede.

U ekipi San Antonija najbolji su bili Lamarkus Oldridž sa 25 poena, 14 skokova i tri asistencije, Dejonte Marej sa 25 poena, devet skokova i tri asistencije i Pati Mils sa 20 poena.

U Oklahomi su se istakli Kris Pol sa 31 poenom i sedam asistencija, Sai Džidldžus-Aleksander sa 17 poena, Danilo Galinari sa 15 poena i osam skokova i Stiven Adams sa po deset poena i skokova.

Nju Orleans je na svom parketu savladao Portland 138:117.

Gosti su bolje otvorili meč i imali su devet poena prednosti nakon prve četvrtine, vodili su tokom cele druge i početkom treće deonice kada je došlo do preokreta.

Kada su konačno uspeli da stignu i prestignu vođstvo gostiju, Pelikansi su došli i du ubedljive pobede.

Ekipu iz Nju Orelansa predvodili su Zion Vilijamson sa 31 poenom, devet skokova i pet asistencija, Džej Džej Redik sa 20 poena, Džoš Hart sa 17 i Džru Holidej sa poenom manje.

Za Portland su po 20 poena dali Si Džej Mekolum i Demijan Lilard, Karmelo Entoni je stao na 18, a Hasan Vajtsajd je zabeležio dabl-dabl sa 17 poena i 14 skokova.