Meloun u čudu: Pogledam procente, a ono 100 odsto…

NBA 24. feb 20207:02 > 7:06
Matthew Stockman/Getty Images

Trener Denvera Majkl Meloun imao je zanimljiv komentar na dobro šutersko veče svog tima u trijumfu nad Minesotom.

Nagetsi su slavili pred svojim navijačima sa 128:116, a razlog pobede može se pronaći u dobrom šutu domaćih.

U prvom poluvremenu ubacili su 68.2 odsto pokušaja iz igre, da bi na kraju meč završili sa 58.9 procenata.

Sećam se da sam u jednom trenutku, pred kraj prve četvrtine, pogledao našu statistiku i video da nam je procenat šuta 100 odsto. Samo, nisam siguran da li je to zbog našeg dobrog napada ili zbog loše odbrane protivnika?„, upitao je Meloun.

Najefikasniji pojedinac u redovima Denvera bio je Pol Milsap sa 25 poena.

Gledao sam mnogo video snimaka poslednjih dana, kako bih uočio u kojim stvarima mogu da budem bolji. Nisam igrao dugo, tako da pokušavam da pronađem ritam i vratim se na potreban nivo„, poručio je Milsap.

Pored njega, dobru partiju pružio je i srpski centar Nikola Jokić sa 24 poena, 7 skokova i 6 asistencija.

Sastav iz Kolorada drugi je na Zapadu uz 39-18, a u sledećoj utakmici čeka Detroit Pistonse.