Džejlen Braun od heroja do tragičara: Pobeda Hjustona

NBA 1. mar 20205:13 > 5:23
Harry How, Getty Images Sport

U derbiju večeri Hjuston Rokitsi slavili su posle produžetka u Ti Di Gardenu protiv Boston Seltiksa 111:110. Do pobede došli i San Antonio Sparsi protiv Orlanda 114:113.

Boston je imao kontrolu rezultata u prvom poluvremenu, koje je dobio 11 razlike. Međutim, Rokitsi su odigrali fenomenalnu treću četvrtinu, dobili je 36:22 i tokom celog poslednjeg perioda bili su u vođstvu. Imali su pred sam kraj i vođstvo 104:101, ali je Džejlen Braun pogodio trojku za produžetak. U dodatnih pet minuta igralo se koš za koš, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali završni udarac dao je Džejms Harden sa dva pogođena slobodna bacanja 24 sekunde do kraja kada je postavio konačan rezultat. Braun je imao novu šansu da uz zvuk sirene bude heroj Bostona, ali je promašio.

Harden je u ovoj večeri postao i peti najbolji trojkaš svih vremena, ukupno je postigao 21 poen, ali prvo ime gostiju bio je Rasel Vestbruk sa 41 poenom, osam skokova i pet asistencija. Na drugoj strani Džejson Tejtum je imao učinak od 32 poena, 13 skokova i pet asistencija, Smart je imao 26 poena a Braun 22. Hjuston je četvrti na Zapadu sa skorom 39-20 i ima samo pobedu manje od Klipersa i Denvera, koji dele drugo mesto. Boston je treći na Istoku sa skorom 41-18, pobeda manje od drugoplasiranog Toronta.

San Antonio je mnogo ranije mogao da reši meč, ali je slavio protiv Orlanda 114:113. Kod gostiju Nikola Vučević je imao učinak od 16 poena i devet skokova. Golden Stejt je kao gost savladao Finiks 115:99. Za Sanse Šarić je postigao 11 poena uz devet skokova.