Hardenov tripl dabl nedovoljan za prekid serije poraza

NBA 8. mar 20201:27 > 1:43
Takashi Aoyama/Getty Images

Hjuston Rokitsi doživeli su treći uzastopan poraz, pošto su Šarlot Hornetsi slavili na svom terenu 108:99. Gostima nije pomogao ni tripl dabl Džejmsa Hardena.

Rakete je skupo koštalo prvo poluvreme, posebno prva četvrtina, koju su Hornetsi dobili ubedljivih 30:17. Borio se Hjuston da se vrati, ali je najviše uspevao da svede minus na šest poena. Ipak, domaćin je izdržao sve nalete i na kraju rutinski priveo meč kraju.

Kod pobednika Teri Rozijer bio je najefikasniji sa 24 poena, a imao je i šest asistencija. Grem je imao poen manje i isti broj asistencija, dok je Pi Džej Vašington meč završio sa 22 poena. Kod Rokitsa Džejms Harden je zabeležio tripl dabl od 30 poena, 14 asistencija i 10 skokova, ali uz očajan šut iz igre 8/22. Kovingron je meč završio sa 25 pogodaka.

Šarlot je 10. na Istoku sa skorom 22-41 i ima šest pobeda manje od osmoplasiranog Orlanda. Hjuston je peti na Zapadu sa skorom 39-23 i ima pobedu manje od Jute na četvrtom mestu.