Herojska pobeda Netsa u Los Anđelesu

NBA 11. mar 20205:46 > 5:46
Harry How/Getty Images

Bruklin Netsi su slavili u noći između utorka i srede u Los Anđelesu protiv Lejkersa 104:102. Trijumfe su ostvarili Portland odnosno Los Anđeles Klipersi.

Lejkersi su imali bolji početak utakmice i sve je delovalo kao da će biti to još jedno zabavno veče u „Stejpls centru“ za navijače „jezeraša“. Ipak do poluvremena je Bruklin uspeo da priđe na minus dva da bi u drugom poluvremenu Netsi igrali mnogo bolju odbranu. Primili su svega 44 poena za drugo poluvreme, a posebno su impresivni bili u momentima kada nije na parketu bio Lebron Džejms i kada su igrali rezervisti poput Timotija Luvavua i Krisa Čioze.

Na početku četvrte četvtine Netsi su imali plus sedam, Čioza je i dalje briljirao pa čak ni sa Lebronom na parketu Lejkersi nisu stigli protivnika. Polovinom poslednje deonice Netsi su stigli i do plus devet, ali se desila očekivana reakcija Lejkersa. Dobro je igrao Lebron Džejms, imao nekoliko lakih prodora, a ubacivao je i Entoni Dejvis. Njegova trojka na 34 sekunde do kraja je donela izjednačenje, a usledio je „klač“ potez Spensera Dinvidija koji je pogodio za 104:102. U poslednjem napadu Lejkersa Netsi su imali sreće jer Lebronovo polaganje nije bilo uspešno, a zatim je šut za pobedu promašio Entoni Dejvis.

Dinvidi je imao 23 poena, Kris Levert 22, a sjajni Luvavu i Čioza 13 odnosno 11. Lebron Džejms je kod Lejkersa imao 29 poena, 12 skokova i devet asistencija, a Entoni Dejvis 26 poena.

Portland je bolje počeo utakmicu protiv Finiksa, a donekle je sebi zakomplikovao život u drugoj denoici kada su Sansi i vodili. Trejl Blejzersi zatim uspevaju da povedu, a serijom 13:2 sa početka poslednje deonice su usmerili utakmicu u samo jednom pravcu. Meč je završen rezultatom 121:105.

Demijen Lilard je ubacio 25 poena u ovoj utakmici, a Jusuf Nurkić nije igrao za Blejzerse. Devin Buker je kod poraženih Sansa imao 29 poena, dok je Dario Šarić imao odličan meč sa 24 poena i 11 skokova.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Los Anđeles Klipersi su bili veoma ubedljivi na gostovanju Golden Stejtu 131:107 koji nije imao na raspolganju Stefa Karija koji je bolestan. Već posle prvog poluvremena je bilo 28 razlike i Voriorsi nisu mogli da se vrate u meč. Kavaj Lenard je ubacio 23 poena za Kliperse , dok je starter Ivica Zubac imao četiri poena i 12 skokova. Njegov zemljak Dragan Bender je kod „ratnika“ ubacio 23 poena, dok Alen Smailagić nije igrao.