Ethan Miller/Getty Images

Košarka

31.07.2020 | 23.00

Vučević i Furnije rešili premijeru protiv Netsa

U prvoj utakmici u petak u nastavljenoj NBA sezoni u Orlandu, ekipa Medžika je dobila Bruklin Netse 128:118.

Nikola Vučević

Ashley Landis - Pool/Getty Images

U prvoj četvrtini je ekipa Bruklina bila konkurentna i taj deo igre su Netsi čak i dobili 39:36. Ipak u drugoj četvrtini stvari dolaze na svoje mesto jer ipak za Bruklin ne igraju Kajri Irving i Kevin Durent. Dominirali su Evan Furnije i Nikola Vučević u drugoj i trećoj četvrtini, a pomgali su dobro Eron Gordon, Di Džej Ogastin, Kem Birč...

Drugu i treću četvrtinu Orlando je dobio ukupno 75:43 i to je bilo i više nego dovoljno da se utakmica dobije. Orlando jeste dozvolio sebi opuštanje i užasnu poslednju četvrtinu koju je izgubio 36:17, ali je to bilo i dalje dovoljno za pobedu.

Vučević je imao 22 poena, dva manje od najefikasnijeg Evana Furnijea. Kod Bruklina je najefikasniji bio bivši igrač Mege Timoti Luvavu sa 24 poena, dok je Džanan Musa ubacio pet.