Grizlisi od -17 do +31: Tander oduvan!

Košarkaši Memfis Grizlisa pobedili su Oklahomu Siti Tander u Orlandu sa 121:92.

Memphis Grizzlies

Brandon Dill/Getty Images

Grizliji su tokom prve četvrtine imali 17 poena zaostatka, ali su u naredna tri perioda prikazali furioznu košarku.

Već u uvodnom delu drugog kvartala preuzeli su kontrolu nad utakmicom, na poluvreme otišli uz +3, da bi na ulasku u poslednjih 12 minuta imali velikih 95:78.

Nije ekipa iz Tenesija ni tad spustila gas, pa je pred kraj meča stekla i najvećih +31 (121:90).

Dilon Bruks bio je najbolji kod pobednika sa 22 poena. Dža Morant upisao je 19 i 9 asistencija, a Jonas Valančijunas 19 i 11 skokova. Marko Gudurić je za pet minuta ostvario 3 poena i 2 skoka.

U redovima Tandera, Kris Pol imao je 17, a Lugenc Dort 16.

Memfis ima skor 33-37 i osmi je na Zapadu. Oklahoma je šesta sa 42-26.