Ethan Miller/Getty Images

Košarka

11.08.2020 | 21.33 > 22:40

Musin rekord u pobedi Netsa, Sparsi razbili Hjuston

Bruklin Netsi su savladali Orlando Medžik u prvom meču NBA lige u utorak. Rezultat je bio 108:96, a meč su obeležili nekadašnji igrači timova iz ABA lige, Džanan Musa i Timoti Luvavu.

Džanan Musa

Mike Ehrmann/Getty Images

Bruklin je odmah od starta bio bolji tim na parketu i nakon prve četvrtine su Netsi imali dvocifreno vođstvo. Do poluvremena je ono iznosilo 17 razlike, da bi u drugom poluvremenu Orlando bio daleko od povratka.

Obe ekipe će biti u plej-ofu i do kraja takmičenja u "mehuru" nemaju priliku da promene svoje pozicije tako da su priliku uglavnom dobili rezervisti, a svoju je odlično iskoristio Džanan Musa. Za 35 minuta na parketu je ubacio 17 poena što mu je najbolji rezultat od kada je u NBA. Uz to je imao šest astitencija i šest skokova.

Sjajan u Bruklinu ponovo je bio nekadašnji igrač Mega Bemaksa Timoti Luvavu sa 24 poena i 7 skokova za svega 27 minuta na terenu, a isti broj poena upisao je i ruki Džeremaja Martin.

U Orlandu su Ivundu i Frejzer ubacili po 18 poena, a Nikola Vučević je za 21 minut ubacio 12 poena i imao je deset skokova.

San Antonio Sparsi su dobili Hjuston Roketse 123:105. Sparsi su ključnu prednost napravili u drugoj četvrtini kada su najpre pobegli na +17, a zatim i na +21. Dominirao je San Antonio u ovoj utakmici i do kraja je držao rivala iz Teksasa na bezbednom odstojanju.

Sparsi su sjajno šutirali za tri poena, imali su procenat od 43%, dok su Roketsi na ovoj utakmici odmarali Džejmsa Hardena i imali užasan procenat šuta za tri 13/47.

Keldon Džonson je kod Sparsa imao 24 poena, Demar Derozan ima poen manje, dok je kod Hjustona Rasel Vestbruk imao 20 poena.