Marej i Jokić ukrotili Mičela, Nagetsi poveli 1-0

NBA 17. avg 202022:20 > 22:21
Ashley Landis - Pool/Getty Images

Košarkaši Denver Nagetsa poveli su sa 1-0 protiv Jute Džez u četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige, pošto su na startu plej-ofa slavili posle produžetka 135:125 u Orlandu.

Nagetsi su u prvom poluvremenu skoro u potpunosti kontrolisali rezultat i njihova prednost je u jednom trenutku iznosila i 12 poena. Međutim, usledio je ozbiljan pad u igri u drugom poluvremenu, što je omogućilo timu iz Solt Lejk Sitija da se potpuno vrati u utakmicu.

Juta je u drugom poluvremenu igrala znatno bolje, ali nije uspela da se odvoji na više od pet poena prednosti u nekoliko navrata. Ipak, u poslednjem minutu viđena je penal završnica, prvo je Nikola Jokić doveo Nagetse nadomak pobede, a onda je Donovan Mičel izjednačio na 115:115. Do kraja su ostale 22 sekunde, Denver je imao ceo napad, kojeg je gradio Mari, da bi na kraju srpski centar šutirao iz reketa na sekund do kraja, ali je promašio pobedu, pa se otišlo u produžetak.

A u dodatnih pet minuta Nagetsi su uspeli ono što im prethodno nije pošlo za rukom. Dobrom odbranom, brzo su uspeli da se odvoje i konačno slome protivnika za vođstvo u seriji.

Nagetse je do trijumfa predvodio Džamal Marej, koji je blistavom igrom u završnici došao do 36 poena, devet asistencija i pet skokova, dok je Nikola Jokić upisao 29 poena, 10 skokova i tri asistencije. Džeremi Grant je utakmicu završio sa 19 poena.

Na drugoj strani, Mičel je postigao neverovatnih 57 poena, što je rekord franšize u plej-ofu (Karl Meloun 50). Dodao je i devet skokova i sedam asistencija, a ujedno postao najmlađi igrač posle Majkla Džordana, koji je u meču doigravanja ubacio najmanje 50 poena na jednoj utakmici. Džordan je sa 23 godine postigao 63 poena u duelu Čikago Bulsa i Boston Seltiksa (1986.). Kod Jute su se istakli još i Džo Ingles sa 19 poena i Džordan Klarkson.

Naredna utakmica Nagetse i Džez čeka već u sredu, a serija se igra na četiri pobede.