Toronto šampionski počeo plej-of

NBA 18. avg 20200:22 > 0:24
Jonathan Daniel/Getty Images

Branioci NBA trona Toronto Reptorsi savladali su u prvoj utakmici plej-of serije Bruklin Netse 134:110.

Možda ih ne ubrajaju u prve favorite. Svakako ne ispred Milvokija, Bostona, oba tima iz Los Anđelesa. Ali Toronto je još jednom pokazao da igra ozbiljnu košarku i da neće lako predati titulu. Čak možda i najbolju od svih timova u postkorona periodu. Da su u paklenoj formi pokazali su i protiv Bruklina.

Slavili su Reptorsi 134:110 i sam rezultat pokazuje da je to bila igra mačke i miša. Posle prve četvrtine bilo je 37:20, a na poluvremenu +22. Netsi su uspeli da iskoriste loš momenat protivnika u trećoj deonici i smanje u jednom trenutku na -8. ali u poslednjih 12 minuta ponovo dominacija i 39 postignutih poena. Inače, Toronto samo u trećoj deonici nije dobacio do 35 poena.

Kod pobednika najbolji je bio Van Vlit sa 30 poena i 11 asistencija, dok je Ibaka pridodao 22 poena uz sedam skokova, a Paskal Sijakam je imao dabl dabl 18 poena i 11 skokova. Na drugoj strani Luvavu je bio najefikasniji sa 22 poena, imao je bivši as Mega Bemaksa i sedam skokova i tri asistencije, a podrška mu je bio Heris sa 19 poena. Džanan Musa je odigrao četiri minuta i zabeležio asistenciju.

Drugi meč serije igra se u noći između srede i četvrtka.