Batler rekordom razbio Bakse, Janis promašio 8 penala!

NBA 1. sep 20203:43 > 3:44
Getty images/Mike Ehrmann

Košarkaši Majami Hita pobedili su Milvoki Bakse sa 115:104 u prvoj utakmici druge runde plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Spektakularni meč odigrao je Džimi Batler sa plej-of rekordom karijere – 40 poena (13-20 iz igre), od toga 27 u drugom poluvremenu, uz 4 skoka i 2 asistencije, a blistao je i Goran Dragić sa 27 poena (9-15 iz igre), 6 skokova i 5 asistencija, dok je Bem Adebajo imao 12 poena (5-12 iz igre), 17 skokova i 6 asistencija.

U poslednja tri minuta Batler je potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom – šut sa distance, zatim i trojka za +6, a onda i težak pogodak šutom iz okreta koji je ušao „bez koske“. Na drugoj strani Adetokumbo nije mogao do koša, promašio je i dva bacanja, a na Lopesovu trojku Hiro je odgovorio istom merom pre nego što je ponovo Batler dokrajčio Bakse.

Milvoki je tokom meča imao i +11, ali u završnici su očevidno bili stegnuti i nisu imali rešenja za odbranu Majamija. Janis Adetokumbo upisao je 18 poena (6-12 iz igre), 10 skokova i 9 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti i šut sa penala samo 4-12.

Bakse je držao šut za tri poena, u tome je prednjačio Kris Midlton, koji je bio najefikasniji u svom timu sa 28 poena (12-24 iz igre, 6sk, 5ast), dok je Bruk Lopez dodao 24 poena (8-10 iz igre).

Druga utakmica na programu je u sredu na četvrtak od 00.30.