Getty images/Ronald Martinez

Košarka

01.10.2020 | 02.42 > 05:38

Lejkersi lako do 1:0 u finalu, povreda Dragića

U prvoj utakmici finalne Serije NBA L.A. Lejkersi su bili bolji od Majamija 116:98.

LeBron Džejms

Kevin C. Cox Getty Images Sport

Tim sa Floride je odlično otvorio meč, u prvoj četvrtini stigao do 13 poena prednosti, ali usledio je brz odgovor Lejkersa koji prave seriju 21:5 i od tog momenta dominiraju utakmicom.

U trećoj četvrtini stigli su do čak 32 poena prednosti, pa je pitanje pobednika već tada bilo rešeno.

Majami je iskoristio opuštanje protivnika u poslednjoj četvrtini i uspeo da ublaži poraz.

LeBronu Džejmsu je samo jedna asistencija nedostajala do tripl-dabla na jubilarnom 50. meču u finalima: 25 poena, 13 skokova i devet dodavanja.

Entoni Dejvis je bio odličan sa 34 poena i devet uhvaćenih lopti, Kentavijus Koldvel Poup je dodao 13 poena.

Veliki peh za Majami predstavlja povreda Gorana Dragića koji je na terenu proveo svega 15 minuta i ubacio šest poena.

Džimi Batler je bio najefikasniji u poraženoj ekipi sa 23 poena, Kendrik Nan je sa klupe ubacio 18.

Sledeći duel na programu je za dva dana.

TOK MEČA

Za Lebrona Džejmsa ovo će biti jubilarni deseti nastup u finalima, prvi u dresu Lejkersa, a četiri ih je zabeležio kao igrač Majamija.

Majami je bio bolji u prvoj četvrtini, u jednom trenutku su imali i 13 poena prednosti, ali su Lejkersi uspeli da se vrate i završe prvih 12 minuta sa 31:28.

Za to je zaslužna serija 21:5.

Lejkersi nastavljuju sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini i prvi put imaju dvocifrenu prednost (57:45).

Sjajan procenat šuta za tri za LeBrona i saigrače - 11 pogođenih trojki iz 17 pokušaja.

Poluvreme je završeno sa velikih 17 poena na strani Lejkersa - 65:48.

Tim iz LA nastavlja u istom ritmu i na početku drugog poluvremena, pa je prvi put razlika veća od 20 poena.

Prednost se konstantno povećava, sve do ogromnih 87:55.

Na kraju je Majami nekako izbegao katastorfu, meč je završen rezultatom 116:98 za Lejkerse.