Bundesliga: Bajrojt bolji od šampiona

Košarka ostalo 2. jan 201821:04 > 21:05
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Medi Bajrojta savladali su Brose baskets rezultaotm 85:75 u okviru 16. kola nemačke Bundeslige.

Domaći tim je do trijumfa došao uprkos izuzetno lošoj prvoj deonici, koju su gosti iz Bamberga dobili 21:9. Već u drugih 10 minuta, Bajrojt je uzvratio i sa 29:15, nadoknadio zaostatak i prešao u vođstvo, koje je, osim u dva navrata, održavao do kraja.

Posle te pobede, Bajrojt je četvrti na tabeli sa 11 pobeda i pet poraza, dok je Bamberg peti sa 10-6.

U drugom meču, drugoplasirani Ludvizburg je pobedio na gostovanju Oldenburg 87:79 i nastavio trku za vodećim Bajernom. Gosti su do prednosti došli pred kraj prve četvrtine, u drugoj su otišli na maksimalnih plus 17, što je bio nenadoknadiv zaostatak za Oldenburg.

Ludvizburg sada ima skor 12-3, dok je Oldenburg na deveti sa 9-7.