Umalo od gotovog veresija, ipak Saletova 14. u nizu

Hans-Martin Issler/Bongarts/Getty Images

U prvom meču 19. kola košarkaške Bundeslige Bajern je kao gost savladao Vircburg 80:74 i tako došao do 14. uzastopne pobede.

Ekipa Aleksandra Đorđevića u poslednju četvrtinu ušla je sa 20 poena prednosti, uz fenomenalnu odbranu u trećem periodu u kom su primili samo osam poena. Međutim, u poslednjih 10 minuta došlo je do naglog opuštanja. Ipak, to nije bilo dovoljno da dođe do neke drame, osim što su se domaći primakli na pet poena minusa, ali dalje nisu mogli.

Kod pobednika Džered Kaningem bio je najefikasniji sa 19 poena, dok je na drugoj strani Robin Bencing postigao jedan manje. Stefan Jović je za Bavarce zabeležio sedam poena za 27 minuta na terenu. Šutirao je 2/2 za dva, 1/4 za tri poena, 3/6 slobodna bacanja, imao je osam asistencija i tri skoka.

Ovom pobedom, 14. vezanom Bajern je učvrstio lidersko mesto sa skorom 17-1, dok je Vircburg 10. sa 10-9.