Bajern do 2-1 u seriji, odlični Jović i Đedović

Košarka ostalo 26. maj 201819:59 > 20:02
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaški Bajerna slavili su u trećem polufinalnom meču plej-ofa nemačkog šampionata protiv ekipe Bamberga 99:67, na domaćem parketu.

Tim Dejana Radonjića su do vođstva u seriji (2-1) predvodili Devin Buker i Džared Kaningam sa po 15 poena. Brejdon Hobs je ubacio 12, a Redži Reding 12 poena. Dvocifren je bio i Nihad Đedović sa 11 poena, dok je srpski košarkaš Stefan Jović postigao devet poena.

U redovima Bamberga istakli su se Augustin Rubit sa 15 poena, Leon Radošević je postigao tri manje, dok je Dorel Rajt ubacio 11 poena. Srpski košarkaš Dejan Musli je za 11 minuta koliko je proveo na parketu postigao tri poena.

Bajern je već u prvoj četvrtini stigao do značajne prednosti, koju je kasnije bez mnogo problema održavao.

Rezultatski je samo poslednja deonica pripala gostima, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz.

Mesto u finale obezbediće ekipa koja prva stigne do tri pobede, a četvrti suset Bajerna i Bamberga na programu je u utorak.