BBL: Iznenađenje u Vehti – pala Alba

SK

Košarkaši Vehte napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad Albom rezultatom 80:69 u sedmom kolu Bundeslige i tako berlinskom klubu naneli prvi poraz ove sezone.

Domaći tim je sjajno ušao u utakmicu, već u prvoj četvrtini je došao do dvocifrene prednosti, koju je potom održavao. Alba se probudila u finišu utakmice, ali je jedino mogla da ublaži poraz.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Ostin Holins sa 29 poena, dok je Set Hinričs dodao 20 poena, uz pet skokova.

Na drugoj strani, Rokas Gidraitis je imao 16 poena, do je Luk Sikma dodao 12 poena i šest skokova.

Alba sada ima pet pobeda i jedan poraz na drugom mestu, a ispred je samo Bajern sa maksimalnim skorom iz šest utakmica. Vehta je na sedmoj poziciji sa skorom 4/3.

Ulm je posle trijumfa nad Crvenom zvezdom u Evrokupu doživeo pomalo iznenađujući poraz na svom terenu od Ludvigsburga sa 91:82, uprkos sjajnoj partiji Džavontea Grina, koji je utakmicu završio sa 31 poenom. Pobednički tim predvodio je Malkolm Hil sa 20 poena, dok je Lamont Džons imao dva manje.

U ostalim utakmicama odigranim u subotu, Braunšvajg je savladao Vircburg 78:71, dok je Jena bila bolja od Getingena 88:81.