Radonjićev Bajern maksimalan, Jović i Lučić po 12 poena

Košarka ostalo 11. nov 201820:10 > 20:12
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Košarkaši minhenskog Bajerna pobedili su Oldenburg na svom parketu 95:74 u sedmom kolu nemačke Bundeslige i zadržali maksimalan učinak u tom takmičenju.

Oldenburg je hrabro počeo utakmicu u Minhenu, ali je domaći tim na poluvremenu imao pet poena prednosti.

U trećoj četvrtini, ekipa Dejana Radonjića je napravila ključnu razliku zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena, da bi u poslednjih 10 minuta ona iznosila i najvećih 29 razlike.

Najefikaniji kod pobednika bio je Peteri Koponen sa 15 poena, Lučić i Jović su dodali po 12, Đedović 10, a Radošević šest poena.

U gostujućem timu, Vil Kamings i Riki Polding imali su po 14 poena.

Bavarci su prvi na tabeli, dok je Oldenburg peti sa 4-2.

U ostalim mečevima, Brose baskets je pobedio Giesen posle produžetka 109:101, Bon je bio bolji od Krailshajma 89:87, dok je Bajrojt slavio u Frankfurtu nad Skajlajnersima 91:81.