Pool, Getty Images Sport

Košarka

12.01.2019 | 20.07 > 22:34

Jelovac trojke 4/5, Fehta deklasirala Bamberg

Košarkaši Fehte napravili su iznenađenje ubedljivom pobedom na gostovanju Bambergu 85:68 u duelu 16. kola nemačke Bundelige.

Stevan Jelovac

fiba.basketball

Gosti iz Donje Saksonije ostvarili su peti uzastopni trijumf i sa učinkom 11-5 trenutno su treći na tabeli. Tim iz Bavarske je peti sa učinkom 10-5, a ovo im je bio treći poraz u poslednje četiri utakmice.

Fehta je dobila prvu četvrtinu 24:16, drugu 24:8 i meč je praktično bio rešen već na poluvremenu (48:24).

Goste su predvodili Jang sa 19 poena, Holins je dodao 15, Brej 11, uz 9 asistencija, a Hajnriks 10.

Srpski reprezentativac Stevan Jelovac bio je najbolji sa 20 poena (3/5 za dva, 4/5 za tri, 2/4 slobodna bacanja), uz 5 skokova i 2 asistencije za 25 minuta, Rabit je upisao 16, a Rajs 12.

U porazu Miteldojčera od Virzburga 97:84 Aleksandar Marelja je postigao 11 poena (5/6 za dva, 1/4 slobodna bacanja), uz asistenciju, dok je Jovan Novak upisao 5 peona (2/5 za dva, 0/3 za tri, 1/2 slobodna bacanja), 4 skoka i 6 asistencija.