Stotka Bamberga, Vircburg brojao do 101

Košarka ostalo 3. feb 201920:21 > 20:22
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Brose Basketsa pobedili su Getingen kod kuće u 19. kolu Bundeslige rezultatom 100:77.

Brose je kontrolu nad utakmicom uspostavio tokom druge četvrtine kad je stekao sedam poena prednosti (47:40), i od tad gosti nijednog trenutka nisu uspeli ozbiljnije da zaprete.

Pitanje pobednika rešeno je u uvodnim minutama poslednjeg kvartala. Tad je Brose napravio seriju 12:1 i otišao na +20 (87:67).

Riki Hikman je predvodio Brose do trijumfa sa 22 poena. Rabit je imao 18, a Rajs 17.

Kod gostiju, Vilis je ubacio 21 poen, Karter i Stokton su dodali po 17. Mihajlo Andrić je imao pet.

Brose je peti na tabeli sa 12-5. Getingen zauzima 14. mesto sa 7-12.

Vircburg je prikazao fantastičnu napadačku partiju na gostovanju Gisenu i slavio sa 101:84. Gosti su do trijumfa stigli sjajnom igrom u poslednjem kvartalu, kad su stekli maksimalnih 20 poena viška (68:48).

Kuks je imao 21 poen i 13 skokova kod pobednika, dok je 15 poena ubacio Morison.

Kod Gisena je doinirao Brajant sa 16 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Vircburg je 12. na tabeli sa 8-9, a Gisen 10. sa 9-10.

Fraport je na strani bio bolji od Hakroa 77:69.