Košarkaši Bamberga, Miteldojčera, Gisena i Krajlshajma ostvarili su pobede u mečevima 21. kola nemačke Bundeslige.

Jovan Novak

Mega Leks/Ivica Veselinov

Jovan Novak

Odlično veče imali su srpski internacionalci Aleksandar Marelja i Jovan Novak u dresu Miteldojčera koji je protiv Ludvigsburga prekinuo niz od sedam poraza - 77:76.

Domaći tim je serijom 15:2 u finišu treće i početkom poslednje deonice preokrenuo rezultat na 66:56 i do kraja je uspeo da je sačuva i zabeleži važna trijumf u borbi za opstanak.

Marelja je bio najefikasniji sa 18 poena (8/10 za dva, 0/1 za tri, 2/3 slobodna bacanja), uz 5 skokova za 19 minuta, dok je Novak dodao 11 (1/2 za dva, 3/6 za tri), uz 6 skokova i 8 asistencija za 35 minuta. U poraženoj ekipi Markos Najt je postigao 19 poena.

U uzbudljivoj utakmici u Bambergu iskusni Tajris Rajs je košem 25 sekundi pre kraja doneo pobedu svom timu protiv Fraport Skajlajnersa - 74:73.

Rajs je bio najbolji sa 17 poena i po 3 skoka i asistencije, a a Elias Heris je dodao 15.

U preostale dve utakmice Gisen je u gostima bio bolji od poslednjeplasiranog Bremerhavena 101:92, a Krajlshajm u borbi za opstanak od Bajrojta 97:90.