Bajrojt od -11 do +21 i pobede

Košarka ostalo 1. mar 201922:30 > 22:33

Dva duela odigrana su u petak u košarkaškom šampionatu Nemačke, a pobede su zabeležili Bajrojt i Karlshajm.

Bajrojt je na svom parketu bio bolji od Jene i slavio sa ubedljivih 103:78 iako su gosti mnogo bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali +11, a na poluvremenu vodili sa šest poena prednosti.

Ipak, Jena je podbacila u trećoj deonici u kojoj je ubacila samo 13 poena, a primila čak 32 koliko su domaći dali i u poslednjih 10 minuta i tako došli na kraju do ubedljive pobede.

Pobednički tim je sa 23 poena predvodio Mia, a sa tri poena manje prazio ga je Bruks. Robertson je sao 18, a sa 17 je meč završio Tomas.

U Jeni je sa 16 poena najbolji bio Roberts, a sa poenom manje ga je pratio Vilijams.

Zanimljivo je bilo u meču Mitldojčera i Karshajma u kome su gosti na kraju slavili sa 87:82 zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.