Nastavlja se strahovlada Bajerna, Lučić 7, Dangubić 2p

Košarka ostalo 3. mar 201919:52 > 20:33
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

U nedelju su na programu bila četiri meča košarkaške Bundeslige u Nemačkoj – Bajern je nastavio sa dominacijom pobedom nad Bremerhavenom, Vehta je u gostima bila bolja od Getingena, a Oldenburg je slavio na strani protiv Jene.

Tim Dejana Radonjića je do svoje 20. pobede u 21. kolu došao protiv Bremerhavena rezultatom 91:80. Odličan je bio finski reprezentativac Peteri Koponen sa 15 poena (4/7 iz igre) i 1 asistencijom za 14 minuta na parketu, a Vladimir Lučić imao je 7 poena (2/2 iz igre) i po 3 skoka i asistencije za 13 minuta. Dangubić je za 14 minuta imao 2 poena. Nihad Đedović je ubacio 14.

U poraženom timu istakao se Elston Tarner sa 19 poena.

Bajern je prvi sa 20 pobeda i jednim porazom, a drugoplasirana ekipa je EVE Baskets iz Oldeburga, koji je bio bolji od Jene u gostima 83:80. Vil Kamings je za pobednika imao 22 poena i 6 asistencija, a Austrijanac Rašid Mahalbašić imao je 13 poena, 5 skokova i 7 asistencija.

Vehta je u gostima pobedila Getingen 82:79 uz 20 poena Holinsa, a domaćima nije pomoglo ni 13 poena Kartera.

U poslednjem meču dana Ludvigsburg je slavio u gostima protiv Bajrojta ubedljivo 109:81. Za pobednika je Martin postigao 23 poena.

Oba tima ostaju sigurna na sredini tabele.

U subotu su do pobeda došle ekipe Albe, Bamberga, Braunšvajga i Telekom Bona.