Bajern čuva prvo mesto, odlični Novak i Birčević

Košarka ostalo 31. mar 201918:29 > 19:43
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bajerna, Bona i Oldenburga zabeležili su pobede u mečevima 26. kola nemačke Bundeslige.

Bavarci su porazom od Darušafake ostali bez šanse da se bore za plasman u plej-of, ali neočekivan poraz u Istanbulu nije poremetio tim Dejana Radonjića.

Bajern je u Minhenu bio ubeljiv protiv Ludvigsburga 92:74 i sa učinkom 23-2 prvi je na tabele, dok je Ludvigsburg deveti sa trijumfom manje od ekipa koje su u plej-of zoni.

Domaća ekipa je meč prelomila u drugom delu treće četvrtine serijom 13:0 za nedostižnih +14 (59:45). Bavarci su do kraja održavali dvocifrenu prednost uz 18 poena Danila Bartela, 16 Derika Vilijamsa i 14 Nihada Đedovića.

Nemanja Dangubić je za 24 minuta upisao 9 poena (3/5 za dva, 1/3 za tri) i 8 skokova, Vladimir Lučić 6 (2/2 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja), skok i asistenciju za 14 minuta, dok je Stefan Jović za 7 minuta zabeležio po 3 skoka i asistencije. U poraženom timu Markos Najt je postigao 17, a Kelan Martin 13 poena.

U derbiju kola Alba je u Barmebru pobedila ekipu iz Bavarske 69:66. Domaći su odlično počeli i posle prve četvrtine imali su 11 poena viška (20:9), ali kako je vreme prolazilo tim Aita Garsije Renesesa bio je sve sigurniji.

Lendri je postigao 12, a Tieman poen manje, a kod Bamberga Aleksander je zabeležio 15, a Hikmen 12.

Gosti iz Berlina su u poslednjoj deonici održavali do 4 poena plusa i sa učinkom 17-5 peti su na tabeli, ali sa dva meča manje od drugoplasiranog Oldenburga koji ima i dve utakmice više (20-4).

Bon je odličnu formu portvidio i protiv Miteldojčera – 105:98. U šestom uzastopnom trijumfu Stefan Birčević je postigao 10 poena (1/1 za dva, 2/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 3 skoka, a kod gostiju Jovan Novak je upisao 21 poen (2/5 za dva, 4/7 za tri, 3/4 slobodna bacanja), skok i 2 asistencije, a Alesandar Marelja 13 (5/8 za dva, 3/3 slobodna bacanja), uz 3 skoka.

Ekipa Getingena je pred svojim navijačima poražena od Oldenburga 96:79.

Pogledajte rezultate i tabelu nemačkog košarkaškog prvenstva.