sport klub

Košarka

19.06.2019 | 22.33 > 22:36

Lučić trojkom ućutkao Berlin, Bajern pred titulom!

Košarkaši Bajerna pobedili su Albu u Berlinu 82:77 i u finalnoj seriji nemačkog plej-ofa poveli 2-0. Ekipa iz Bavarske će 23. juna pred svojim navijačima imati prvu priliku da odbrani titulu i peti put u istoriji postane šampion Bundeslige.

Vladimir Lučić

Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Alba je odlično počela meč, povela je sa 7:0, u finišu prve četvrtine i 11 poena viška (23:12), međutim, baš kao i u prvoj utakmici, kako je vreme prolazilo, tim iz Berlina je posustajao.

Bavarci su u 17. minutu košem Nihada Đedovića prvi put poveli (37:36), a do odlaska na odmor ekipe su se smenjivale u vođstvu - 46:45.

Albatrosi su početkom trećeg perioda imali plus 4 (49:45), ali napad je kasnije loše funkcionisao što su gosti iskoristili da dođu do solidnih 63:56 u finišu tog dela meča.

Ekipa Dejana Radonjića je u 34. minutu imala maksimalnih 12 poena prednosti (73:61), a Alba je serijom 9:0 uspela da zapreti i na nešto manje od tri minuta pre kraja trojkom Nilsa Gifaja smanji na 73:72.

Radonjić je tražio tajm-aut posle koga su Bavarci uzvratili serijom 5:0, uz ključnu trojku Vladimira Lučića na asistenciju Stefana Jovića za 78:72 minut i 35 sekundi pre kraja. Sedamnaestogodišnji Franc Vagner je trojkom 13 sekundi pre kraja (77:78) vratio nadu ekipi iz Berlina, ali je Peteri Koponen oba puta pogodio sa penala, a Martin Hermanson nije bio precizan za tri i eventualan produžetak.

Tačku na meč stavio je Lučić sa penala 82:77.

Devin Buker je bio najefikasniji sa 16 poena, Derek Vilijams je upisao 12, Peteri Koponen 11, a Leon Radošević i Nihad Đedović po 10. Lučić je meč završio sa 8 poena (1/1 za dva, 1/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz skok za 23 minuta, dok je Jović ostao bez poena (0/5 za dva, 0/4 za tri), ali je imao 2 skoka i 7 asistencija.

U domaćoj ekipi po 14 poena potigli su Vagner i Rokas Giedraitis, a Lendri Noko 10, uz 11 skokova.

Treći meč je 23. juna, uz prenos na kanalima Sport Kluba.