Lućić skoro nepogrešiv, Bajern 10/0

Košarkaši Bajerna i dalje su jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u Bundesligi.

Bayern, Vladimir Lučić, Bajern Minhen

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Bavarci nisu blistali protiv Keajlshajm Merlinsa, ali im je ozbiljnija igra u drugoj polovini poslednje četvrtine bila dovoljna da upišu još jedan trijumf rezultatom 82:63. Ekipa Dejana Radonjića je serijom 17:2 prelomila utakmicu.

Greg Monro je bio najefikasniji sa 14 poena, Demarkus Nelson je postigao 13, koliko i Vladimir Lučić (3/4 za dva, 1/2 za tri, 4/5 slobodna bacanja), uz 5 skokova, asistenciju i 2 ukradene lopte za 27 minuta.

Kod gostiju Kvinsi Ford je upisao 19, a Džavonte Hokins 14 poena.

U porazu Braunšvajga od Ludvigzburga 91:77 Aleksandar Marelja je zabelkežio 6 poena (1/1 za dva, 1/1 za tri, 1/2 slobodna bacanja), 5 skokova i 3 asistencije za 17 minuta.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Oldenburg je pobedio Bamberg rezultatom 71:68, dok je Gisen bio bolji od Ulma 77:97.