SK

Košarka

25.01.2020 | 22.53 > 22:55

Gisen iznenadio Ludvigzburg

Tri meča su u subotu odigrana u nemačkom košarkaškom šampionatu. Drugoplasirani Ludvigzburg poražen je na gostovanju Gisenu.

Košarkaška lopta

SK

Četrnaestoplasirani Gisen napravio je u subotu iznenađenje i na svom parketu rezultatom 98:88 savladao drugoplasirani Ludvigzburg. Gisen je na taj način upisao petu pobedu u sezoni i prekinuo niz od četiri poraza.

U prvom poluvremenu su se dva tima smenjivala više puta u vođstvu da bi Gisen preuzeo kontrolu nad utakmicom u trećoj deonici. Ludvigzburg je poslednje vođstvo imao pri rezultatu 51:49 početkom treće četvrtine. U poslednjoj deonici prednost domaćih išla je i do +14.

Najbolji u ekipi Gisena bili su Tibi sa 23 poena, Majers sa 16 i Petrašek i Tomas sa po 14.

U Ludvigzburgu su najbolji bili Karington sa 20 i Smit i Vimbuš sa po 16 poena.

Ulm je slavio na gostovanju Getingemu 86:65, a Vurzburg je kao gost bio bolji od Hamburga 86:83.