Alba i Oldenburg blizu polufinala, Andrić i Peno dobri

Košarka ostalo 18. jun 202022:15 > 22:22
Andreas Gebert/Pool via Getty Images

Košarkaši Albe na korak su do plasmana u polufinale Bundeslige, pošto su u prvom meču četvrtfinala sa čak 25 poena razlike savladali Getingen - 93:68.

Potpuno očekivano Alba je deklasirala Getingen i revanš u subotu će biti samo formalnost za klub iz Berlina. Utakmica u Audi domu u Minhenu je prelomljena u drugoj četvrtini koju je Alba dobila sa 29:12 i tako na poluvremenu već imala 23 poena prednosti. Da nije došlo do ogromnog opuštanja u poslednjoj deonici Getingen bi pretrpeo katastrofu, jer je posle 30 minuta rezultat bio 81:40.

Pejton Siva je predvodio Albu sa 15 poena uz šut iz igre 5/6, Kavano je dodao 13, a po 11 su ubacili Gifaj i Sikma, koji je uz to imao šest skokova i četiri ukradene lopte. Stefan Peno je dao četiri poena i imao je pet asistencija. U poraženom timu Mihajlo Andrić je dao 11 poena, dok su po deset postigli Kok i Lokhart.

U drugom meču odigranom u četvrtak Oldenburg je savladao Bamberg 86:81. Oldenburg je na poluvremenu imao 12 poena prednosti, u trećoj deonici je bilo maksimalnih +17 (54:37), ali je Bamberg sredinom poslednje četvrtine došao samo do poena minusa (74:73).

Ipak, Oldenbug je u finišu uspeo da sačuva prednost i dođe na korak do plasmana u polufinale.