Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

16.08.2019 | 17.41 > 18:42

Orlovi sigurni na startu Akropolis kupa

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je otvorila Akropolis Kup, koji se igra u Atini. Srbija je na startu pripremnog turnira za Svetsko prvenstvo u Kini savladala Tursku rezultatom 87:72.

Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić

KSS

Srpski tim je bolje otvorio meč u OAKA Areni, a Turska nije uspela da ozbiljnije ugrozi prednost Srbije ni u prvom poluvremenu.

Tim Aleksandra Đorđevića je na poluvreme otišao sa osam poena prednosti - 44:36.

U drugom delu meča Srbija je samo uvećavala prednost, treća deonica pripala je Orlovima 27:18, a zatim je u četvrtoj četvrtini srpska ekipa potpuno dominirala na terenu.

Početkom treće četvrtine teren je morao da napusti Dragan Milosavljević zbog povrede, a još nije precizirano o kakvoj se povredi radi.

Šest minuta pre kraja utakmica Srbija je imala +22 - 78:56.

Najbolji u pobedi Srbije bio je Nikola Jokić koji je psotigao 18 poena, uz 11 skokova.

Bogdan Bogdanović ubacio je 17 poena, dok je Stefan Birčević dodao 13.

U turskom timu najviše se istakao Furkan Korkmaz sa 16 poena.

Pratio ga je Ersan Iljasova sa 13, dok je Džedi Osman ubacio 12.

Košarkaška reprezentacija Grčke je u prvom meču na Akropolis kupu trijumfovala protiv Italije rezultatom 83:63.

Orlovi će na turniru u Atini još igrati sa domaćinom Grčkom i Italijom, a srpski tim je do sada slavio i u dva pripremna duela protiv Litvanije.

Srbija će sa Italijom igrati u subotu od 17 časova, dok u nedelju igra sa Grčkom od 19 časova i 30 minuta.

Reprezentacija Srbije je dva puta osvajala Akropolis Kup - 1994. i 1995. godine.

Tok meča možete pratiti ovde

Prvo poluvreme obeležila je bolja igra srpskog tima.

Već u prvoj deonici izabranici Aleksandra Đorđevića stigli su do značajne prednosti i posle deset minuta igre vodili 25:18.

U drugoj četvrtini je Turska pružila veći otpor, ali je i taj deo igre rezultatski pripao Srbiji  - 19:18.

Posle 20 minuta igre Srbija je vodila 44:36.

I u nastavku je viđena sigurna igra Orlova. Treću deonicu srpski tim dobio je rezultatom 27:18 i tako nije dozvolio Turskoj da ozbiljnije ugrozi prednost Srbije.

Nešto više od šest minuta do kraja utakmice Srbija je imala 22 poena prednosti - 78:56.