Orlovi deklasirali Italiju, 20 poena Jokića

FIBA World Cup 17. avg 201916:57 > 18:23
fiba.basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugi trijumf na Akropolis Kupu u Atini. U drugom meču na turniru savladana je selekcija Italije rezultatom 96:64.

Nakon trijumfa nad Turskom (87:72), izabranici Aleksandra Đorđevića su i više nego ubedljivo pobedili i Italiju.

Đorđević više ne može da računa na Dragana Milosavljevića, koji se povredio u meču protiv Turske i neće braniti boje Srbije na Mundobasketu.

Prvu četvrtinu u OAKA Areni obeležila je velika borba, ali je već u drugom periodu srpski tim nagovestio ko će kontrolisati igru.

Orlovi su već pred odlazak na odmor imali dvocifrenu prednost, a posle 20 minuta igre Srbija je vodila 46:33.

U nastavku je Srbija samo uvećavala prednost i mirno privela meč kraju.

Najbolji u pobedi Srbije bio je Nikola Jokić, koji je postigao 20 poena.

Pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 15.

Dvocifreni su  bili i Nemanja Bjelica, Marko Gudurić i Boban Marjanović sa po 13, kao i Vasilije Micić sa 11.

U redovima ekipe Romea Saketija istakao se Marko Belineli sa 16 poena, a pratio ga je Alesandro Đentile sa 11.

Srbija će na Akropolis kupu odmeriti snage još sa domaćinom Grčkom, a taj meč na programu je u nedelju od 19 časova i 30 minuta.

Tok meča možete pratiti ovde

Velika borba viđena je u OAKA areni u uvodnih 10 minuta.

U srpskom timu istakli su se Bogdan Bogdanović, Vasilije Micić, Nikola Milutinov, dok je Italijane vodio Marko Belineli, kao i Luka Vitali.

Posle 10 minuta igre Italijani su imali +1 – 15:14.

Tim Aleksandra Đorđevića je u drugom periodu preuzeo kontrolu nad duelom i poenima Marka Simonovića, Nikole Jokića i Vasilija Micića stigla do prednosti.

Tri i po minuta pre odlaska na pauzu Orlovi su stigli do devet poena prednosti – 33:24.

Drugi deo druge četvrtine obeležila je dominantna igra Srbije, a srpski tim je do odlaska na pauzu uspeo da stigne do +13 – 45:32

I početak drugog poluvremena obeležila je bolja igra Srbije – 17 poena prednosti Srbije je imala tri minuta pred kraj teće četvrtine.

Pred ulazak u poslednju četvrtinu gotovo da nije bilo dileme o tome ko će biti pobednik.

Srbija je ušla u poslednji period sa 20 poena prednosti – 69:49.