Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

24.08.2019 | 10.32 > 10:35

Hačimura srušio Nemačku u pripremi za SP

Košarkaška reprezentacija Japana slavila je protiv Nemačke u pripremnom meču za Svetsko prvenstvo u Kini rezultatom 86:83.

Rui Hačimura

Ethan Miller, Getty Images Sport

Nemci su tokom većeg dela susreta bili bolji, vodili skoto čitav meč, ali je Japan u poslednjoj deonici uspeo da smanji prednost Nemačke, a zatim i preokrene u završnici serijom 9-0.

Dva minuta pre kraja Nemačka je imala četiri poena prednosti 81:77, ali je sjajni Rui Hačimura vodio Japance do preokreta.

Igru Nemaca obeležio je i loš procenat šuta za tri poena - 10:39.

Najbolji u velikom trijumfu Japana bio je upravo Hačimura sa 31 poenom.

U redovima Nemačke istakao se Denis Šruder sa 16 poena.

Bio je to prvi poraz Nemačke u pripremama za Mundobasket, posle pet pobeda.

Nemačka će se u grupnoj fazi na Svetskom prvenstvu takmičiti protiv Dominikanske Republike, Francuske i Jordana, dok će Japan odmeriti snage sa Turskom, Češkom i SAD.

Mundobasket počinje 31. avgusta i traje do 15. septembra.