Olimpija se provukla, poraz Tajfuna

Ex-Yu lige 24. feb 201721:15 > 21:19
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Na startu 19. kola slovenačke KZS lige Olimpija je slavila u gostima protiv ekipe Terme Olimia Podčetrtek rezultatom 85:80, dok je tim Hopsi Pozlela trijumfovao nad Tajfunom rezultatom 77:75 u neizvesnoj završnici.

Olimpija je bila u prednosti tokom čitavog susreta, ali je poslednju četvrtinu izgubila rezultatom 23:13 i dovela u pitanje trijumf. U redovima Olimpije najbolji je bio Džeferson sa 20 poena, dok su Janković i Pelko ubacili po 17.

Kod protivnika najefikasniji bio je Amerikanac Ešton Gibs sa 23 postignuta poena.

U drugom susretu odigranom u petak, duelu između Hopsija i Tajfuna, pitanje pobednika je rešeno 6 sekundi pre kraja kada je Alen Hodžić realizovao dva slobodna bacanja za pobedu domaćih.

Ekipa Hopsija je preokrenula rezultat u četvrtoj četvrtini, a najzaslužniji za trijumf bio je Dejan Čup sa 21 poenom, dok je Jakob Čebašek postigao 19 poena i uhvatio 9 lopti. U timu Tajfuna Malkolm Grent ubacio je 17 poena, a Kalik Spajser je imao 13 poena i 8 skokova.

Olimpija nakon ovog susreta ima skor od 15 pobeda i 4 poraza i posle nekompletnog 19. kola zauzima drugu poziciju ispred ekipe Zlatoroga koja ima pobedu, ali i utakmicu manje.

Prvoplasirana je i dalje Krka sa jednom pobedom više od Ljubljančana.

Tim Terme Olimia Podčetrtek trenutno se nalazi na desetoj poziciji, a Hopsi je na solidnom četvrtom mestu. Tajfun nastavlja sa bledim partijama – imaju samo osam pobeda uz devet poraza što je dovoljno tek za osmu poziciju.