Olimpija slavila u derbiju protiv Krke

Ex-Yu lige 29. apr 201720:00 > 21:35
Facebook Union Olimpija

Košarkaši Olimpije iz Ljubljane pobedili su u derbiju Krku na gostovanju u Novom Mestu rezultatom 87:76 u okviru desetog kola grupe za šampiona, slovenačke lige.

Zmajčeke su do pobede nad velikim rivalom vodili Amerikanci Devin Oliver sa 23 poena i Brendon Džeferson sa 22, koliko je upisao i Gregor Horvat.

U domaćoj ekipi Matej Rojc je ubacio 19 poena.

Olimpija je sjajno odigrala drugu deonicu u kojoj je ubacila 31 poen. Ipak, Krka je uzvratila u trećoj četvrtini da bi u poslednjih 10 minuta ekipa iz Ljubljane slavila rezultatom 21:16 i rešila pitanje pobednika.

Posle ove pobede Olimpija je sa skorom od pet pobeda i pet poraza na deobi trećeg mesta sa Laškom, dok je Krka uprkos porazu na prvom mestu sa skorom 8-2.

U ostalim mečevima grupe za šampiona, Zlatorog Laško je na svom parketu savldao Hapsi Polželu 71:67 i sada ima skor 5-5 a Polžela je peta sa 4-10, a poslednjeplasirani Helios upisao prvu pobedu posle devet kola. Ekipa iz Domžala ubedljivo je pobedila Rogašku, koja je sada treća sa sedam pobeda i tri poraza, rezultatom 85:56.

U derbiju grupe za opstanak Primorska je savladala Tajfun Sentjur 74:63 i sada nalazi se na prvoj poziciji sa skorom 17-3 dok je Tajfun drugoplasiran sa 14 pobeda i šest poraza.

Košarkaši Senčurka savladali su Podčetrtek na svom parketu 71:65 i tako upisali prvu pobedu posle tri poraza.

Senčurk se sada nalazi na trećoj poziciji grupe sa skorom 12-8 dok je Podčetrtek mesto ispod sa deset pobeda i isto toliko poraza.