Olimpija u produžetku majstorice do titule!

Ex-Yu lige 29. maj 201820:24 > 20:26
ABA, Budućnost Voli

Košarkaši Olimpije odbranili su titulu šampiona Slovenije pobedom nad Krkom rezultatom 95:90 u majstorici finalne serije.

Tim iz Novog Mesta je dva puta vodio u seriji, ali su se Ljubljančani svaki put vraćali, a na kraju su posle velike borbe došli do 17. titule šampiona Slovenije. Olimpija ima i šest naslova prvaka Jugoslavije.

Najbolji u trijumfu Olimpije bio je Džordan Morgan sa 23 poena i osam skokova, dok su po 16 poena dodali Devin Oliver i Mičel Mekeron. Oliver je imao i deset skokova.

Kod Krke, Žiga Dimec je postigao 21 poen i imao 12 skokova, dok je Saša Zagorac utakmicu završio sa 17 poena.

U majstorici finala, Olimpija je imala prednost tokom većeg dela susreta, ali ona nijednog trenutka nije bila dvocifrena. Krka je stizala do vođstva u nekoliko navrata, poslednji put početkom poslednje četvrtine, ali je uspela da meč uvede u produžetak.

Posle izjednačene borbe na početku dodatnih pet minuta, domaći tim je u dvorani „Stožice“ preuzeo kontrolu i nije dozvolio preokret.