Primorska deklasirala Helios, pobedio i Hopsi

Ex-Yu lige 9. mar 201920:59 > 21:01
SK

Košarkaši Primorske ostvarili su drugu pobedu u Ligi za prvaka slovenačkog prvenstva, pošto su ubedljivo slavili protiv Heliosa 83:53.

Tim iz Kopra je utakmicu prelomio u drugom poluvremenu, pošto je u prvom viđena izjednačena borba. Gosti su u drugih 20 minuta upisali samo 17 poena, pa je Primorska imala lak put do trijumfa.

Primorsku je do trijumfa predvodio Ivan Marinković sa 18 poena, dok je Lens Haris imao 17. Na drugoj strani, dvocifreni učinak imao je samo Miroslav Pašajlić, koji je utakmicu završio sa 10 poena.

Za Primorsku je to druga pobeda u Ligi za prvaka, dok je Helios doživeo i drugi poraz.

U drugoj utakmici dana, Hopsi je sa 81:76 savladao Rogašku, uz 20 poena Ostina Burgeta, dok je u poraženom timu Mirza Sarajlija imao 21 poen.

Za tim iz Polzele to je bio prvi trijumf, dok je Rogaška zabeležila prvi poraz.

U jedinoj utakmici lige za opstana, Šenčur je savladao Iliriju 84:75.