Prvi poraz Olimpije, Rogaška bolja od Krke

Ex-Yu lige 23. mar 201921:11 > 21:33
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Košarkaši ljubljanske Olimpije zabeležili su prvi poraz u doigravanju za šampiona u gostima od Hopsi Polzele 65:59. U derbiju četvrtog kola Rogaška je kod kuće savladala Krku 90:80.

Neverovatan meč odigran je u Polzeli. Domaća ekipa je odigrala fenomenalnu prvu četvrtinu, koju je dobila 21:9. Međutim, u drugoj je Olimpija uzvratila istom merom – 22:10. Posle egala na poluvremenu egal je bila treća četvrtina koju su gosti dobili 15:13. Ali ponovo je Olimpija podbacila u poslednjih 10 minuta, u kojima je izgubila 21:13 za konačnih 65:59 za Hopsi.

Kod pobednika Donovan Metju Džek bio je najefikasniji sa 18 poena, dok su kod Olimpije Marvin Džejms Džons i Jan Špan postigli po 13. Hopsi je na deobi drugog mesta sa skorom 2-2, koliko ima, Rogaška i Krka, a Olimpija ima 2-1.

Rogaška je do deobe drugog mesta došla poedom nad Krkom 90:80, tako da se stvorila velika gužva između vodeće Primorske koja ima sve tri pobede i fenjeraša Heliosa sa sva četiri poraza.