Košarka

18.05.2019 | 20.48 > 20:52

Primorska povela u finalu protiv Olimpije

KK Olimpija

Košarkaši Primorske ubedljivo su savladali Olimpiju rezultatom 79:61 i tako poveli sa 1-0 u finalnoj seriji slovenačkog prvenstva.

Marko Jagodić-Kuridža

ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

Veliki broj preokreta viđen je u Kopru, gde je domaći tim utakmicu prelomio u poslednjoj četvrtini, koju je dobio sa 22:9. Ljubljančani su se baš držali do pred poslednjih deset minuta, a u jednom trenutku su imali i plus sedam. Gosti su u finišu trećeg perioda vodili 52:51, a potom je usledila serija serija Primorske 12:0, a Olimpija nije uspela da reaguje posle toga.

Najbolji u trijumfu Primorske bio je Marko Jagodić-Kuridža sa 18 poena i sedam skokova, dok su Marjan Čakarun i Lens Haris dodali po 12 poena.

Na drugoj strani, Miha Lapornik je upisao 15 poena, jedan više od Marvina Džonsa.

Finalna serija se nastavlja u utorak od 18.45 u Ljubljani, a šampion će postati ekipa koja prva dođe do tri pobede.