Krka eksirala Laško

Ex-Yu lige 17. okt 201923:14 > 23:18
ABA/Ivica Veselinov

Košarkaši Krke zabeležili su ubedljivu pobedu u trećem kolu slovenačkog šampionata protiv ekipe Laško 104:70.

Već posle prve četvrtine bilo je jasno da će to biti igra mačke i miša. Prvi period Krka je dobila 26:13. Nije se ekipa iz Celja lako predala i naredne dve četvrtine izgubila je zbirno sa svega četiri poena razlike. Međutim, poslednjih 10 minuta domaćin je odigrao furiozno, dobio tu četvrtinu 32:15 i na kraju zabeležio novu pobedu.

Kod pobednika Tim Osolnik je zabeležio 16 poena, a Miha Škedelj 15. Na drugoj strani Dragan Bjeletić bio je najefikasniji sa 16 pogodaka.

Krka je na deobi prvog mesta sa skorom 2-1, a dve pobede ima još samo aktuelni šampion Primorska, koja ima utakmicu manje. Laško ima sva tri poraza.