Košarka

19.10.2019 | 20.53 > 20:54

Hopsi na +29 protiv Podčetrteka

Hopsi Polzela

Košarkaši Hopsija pobedili su Podčetrtek na svom parketu u trećem kolu slovenačke lige ubedljivim rezultatom 96:67.

Košarka lopta

Ethan Miller Getty Images Sport

Gosti su uspevali da održe ritam do poluvremena (53:48), ali je u nastavku Hopsi zaigrao sjajno i na ulasku u poslednji kvartal stekao +12 (71:59).

Poslednja deonica bila je izuzetno ubedljiva za domaći sastav, rešena je rezultatom 25:8, za ogromnih 29 poena prednosti na kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Sandi Čebular sa 17 poena, Entoni Kolins je upisao 16 i 7 asistencija, a Simo Atanacković 14.

U sastavu Podčetrteka, Žan Kosič je zabeležio 21 poen.

Hopsi je drugi na tabeli uz skor 2-1, a Podčetrtek ostaje poslednji sa 0-3.

Helios je u Domžalama pobedio Rogašku 72:57, dok je Šenčur bio bolji od Tajfuna 89:82.