Getty Images/Grant Halverson

Košarka

13.01.2020 | 21.51 > 21:54

Krka srušila lidera u Domžalama

Košarkaši Krke pobedili su kao gosti vodeću ekipu Heliosa rezultatom 72:66 u 15. kolu slovenačke lige.

Glenn Miller Cosey

Foto Krka, Drago Perko, kosarka.s

Posle izjednačenog prvog poluvremena košarkaši Krke su ipak otišli na odmor sa četiri poena prednosti, da u trećoj četvrti domaćini okrenuli rezultat u svoju korist.

Međutim, odluka o pobedniku pala je u poslednjoj četvrtini. Tada su izabranici trenera Vladimira Anzulovića zaigrali mnogo koncentrisanije, potpuno preokrenuli situaciju na parketu i u jednom trenutku vodili čak devet poena prednosti (64:55), da bi na kraju slavili sa plus šest.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Glen Miler Kouzi sa 18 poena, ispred Muhameda Pašalića, koji je uz 15 poena imao i šest asistencija, dok je Luka Lapornik ubacio 14 poena.

U ekipi Heliosa najviše poena ubacio je Krešimir Radovčić 15, uz pet asistencija. Pratili su ga Blaž Mahković sa 14 i Davor Konjević sa 11 poena.

Helios je uprkos porazu zadržao prvo mesto sa bodom više, ali i dve utakmice više odigrane od Primoske na drugoj poziciji. Krka je treća sa devet pobeda i četiri poraza.

Pogledajte tabelu slovenačkog prvenstva.