Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

14.01.2020 | 21.01 > 21:02

Šenčur naneo drugi poraz Primorskoj

Košarkaši Šenčura pobedili su Primorsku u 15. kolu slovenačkog prvenstva 82:80. Domaći tim je tako naneo drugi poraz ekipi iz Kopra.

KK Primorska

ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

Iako su gosti poslednju četvrtinu dobili 28:16, to nije bilo dovoljno da nadoknade zaostatak iz prvog poluvremena.

Najbolji u timu Konstantina Subotića bio je Dino Murić sa 17 poena, po 12 su dodali Jan Novak i Veljko Brkić, dok su dvocifreni bili i Matej Rojc i Smiljan Pavić sa po 10 poena.

U redovima Primorske najviše se istakao Alen Hodžić sa 16 poena, a po 14 su dodali Marko Luković i Aleksandar Lazić.

Primorska je i dalje lider slovenčakog prvenstva sa 11 pobeda i dva poraza. Šenčur je treći sa skorm 9-5.